Exotika

V této sekci naleznete ostatní exotické rostliny, které jsou buď okrasné (květy, listy...), nebo se z nich dá něco sklidit.

Exotické rostliny v mojí sbírce jsou nejčastěji rostliny původem ze subtropů. Na tropické rostliny nemám jak prostor tak ani dostatečné podmínky. 

Nejzajímavější rostlinou v mojí sbírce je Strelitzia reginae, kterou jsem si dovezl až z Kanárských ostrovů, nebo Opuntia rhodantha, která roste celý rok venku v "pouštním koutku" a hned vedle vysazený citronečník trojlistý (Poncirus trifoliata). Další zastoupené rostliny jsou užitkové. Za zmínku určitě stojí fíkovník smokvoň (Ficus carica), který je už třetím rokem venku, rostlinky olivovníku evropského (Olea europaea), nebo marhaník (Punica granatum) (více známý jako granátovník, nebo granátové jablko), rostlinu citroníku (Citrus limon), nebo mandariník (Citrus reticulata). Z okrasných rostlin mám již zmíněnou strelitzii, už asi 1,5 metr vysokou Yucca elephantipes, endemitní rostlinu z Makaronézie dračinec dračí (Dracaena draco), dračinec z Madagaskaru, známější jako pokojová rostlina (Dracaena marginata), rostlinu starou 250 mil. let, cykas japonský (Cycas revoluta), rostlinu příbuznou dračinkám - původem z Austrálie (cordyline australis) a v poslední řadě rostlinu typickou pro oblast Austrálie a Tasmánie, vyniká vonnými látkami, její listy slouží jako potrava pro koalu, a to eukalyptus (Eucalyptus gunnii).

 

Exotika:

Užitkové:
Citrusy
Fíkovníky
Granátovník
Olivovník
Ananasovník
 
Okrasné:
Strelitzie
Orchideje
Kaktusy
Dipladénie
Cykasy
Eukalypt
Juky, dracény a dračinky
 
 

Kontakt

JihoMoravskéPalmy

 

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode