Ananasovníky

Ananas comusus/Ananas "baby"

Ananasovníky jsou tropické rostliny, z čeledi bromeliovitých. Pocházejí z Jižní Amerika. Ananasovníky se pěstují kvůli svým plodům, ananasům.

Ananas comusus - ananasovník chocholatý:

Domovina: J Amerika

Výška: 60 - 120 cm

Ananasovník chocholatý dorůstá až do 120 cm, ale listy mohou mít až 2 metry. Listy anansovníku jsou čepelovité, s ostny na okrajích listů! Ananasovník chocholatý se pěstuje ve všech tropických a subtropických částech světa. Pěstování ananasovníku není nějak náročné, nejtěžší je sehnat rostlinu. Pokud ale chcete a máte trpělivost a dostatek času, můžete si vypěstovat rostlinu z koupeného plodu.

1. Základem je správný plod, který nejeví známky hniloby a nějakého většího poškození, taky vyzkoušejte, jestli jsou listy v růžici pevné, pokud jdou lehce vytáhnout, nekupujte takový plod! Pokroucené a potrhané konce listů jsou normální. NEBERTE PLODY, KTERÉ MAJÍ HLUBOKO DO RŮŽICE VPÍCHNUTOU CEDULKU! 

2. Když si rostlinu přinesete domů, musíte vykroutit růžici tnz. jednou rukou držíte plod a druhou růžici a s každou částí točíte na jinou stranu. 

3. Když máme růžici vykroucenou, začneme odtrhávat spodní listy. Listy trhejte dokud nebudete mít asi 3 cm spodní části bez listů. Vykroucenou část potřeme práškem z uhlí a necháme zaschnout (asi 48 hodin)

4. Poté co je růžice dobře zaschlá přichází nejryskantnější část a to do čeho dát růžici.

U mě se osvědčilo dát růžici do vody, ale musíte jí každý den měnit. Následně pak žačala "odříznutá" část hnít, ale když se kousek dužiny oddělal, byly vidět první kořínky.

Dále se doporučuje: písek a perlit, ale substráty jako rašelina, lignocel (kokosový substrát) a další podobné substráty nedoporučuji.

Takto vypadá má, rok stará rostlina. Hned vedle je "baby" ananas.

 

 

Kontakt

JihoMoravskéPalmy

 

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode